Kai sfera nukrito ant Las Vegaso, ji tapo pirmuoju kupolu mieste. Vegaso kurortai pakilo iš dykumos ir dešimtys metų priėmė milijonus baudėjų. Tada senėjimo kurortai paprasčiausiai įsitvirtino į dulkių debesį, kad atsirastų daugiau dykumos. Visiškai besikeičiantis Vegaso miestas per dešimtmečius surengė „Mob Casino“ ir „Mogul Megaresorts“. Be „Luxor“ piramidės, „Vegas“ panoramą daugiausia sudaro aukšti stačiakampiai pastatai. Visai neseniai. Kai į miestą atėjo didžiausia sferinė struktūra žemėje, ji amžinai pakeitė Las Vegaso panoramą.
Superliacinė sfera
Vegasai sandoriai superliatyvais. Didesnis, greitesnis, ryškesnis, dar daugiau! „Luxor’s Sky Beam“ yra ryškiausia šviesa žemėje ir ją galima pamatyti iš orbitos. Vegaso vestuvių koplyčios per dieną išmušė 300 santuokų. Grubis pasiekia epines proporcijas. Jei likęs pasaulis tai daro, Vegasas tai daro didesnis.
Sfera nėra išimtis. Sfera, stovinti 366 pėdų aukščio ir 516 pėdų pločio, yra didžiausia sferinė struktūra žemėje. Ir jei to nepakako, 580 000 kvadratinių pėdų išorės LED ekranai puošia išorę. Interjere yra 16K raiškos LED ekranas iš viršaus į apačią – aukščiausios skiriamosios gebos „Lightshow“ pasaulyje. O 160 000 kvadratinių pėdų sferos kupolo ekranas visiškai supa jus nuo grindų iki lubų iki grindų. Kalbėkite apie svaiginančią patirtį.
Ir rutulio lemputės apakina tiek vidų, tiek iš išorės. Viena tamsi naktis, Sferos išorė pasirodė kaip pikta raudona planeta. Paveikslėlis naujienų antraštė: Marsas sugenda į Žemę, žudo Bruno Marsą.
Pastato sfera
Pasaulinė architektūros įmonė „Populous“ suprojektuota ir pastatyta sfera. Sėdėdama visai šalia Las Vegaso juostos, sfera priklauso Venecijos vietoms. Iš pradžių architektūros įmonė statybos sferos kaina yra 1,2 milijardo dolerių. Tačiau pandemija sukėlė pasaulinę tiekimo grandinės krizę. Prie to pridėkite didelę infliacijos padidėjimą 2021 m., O galutinės išlaidos padidėjo iki 2,3 milijardo dolerių. Dėl šios milžiniškos sumos „Sfera“ yra brangiausia pramogų vieta Las Vegaso istorijoje.
Kupolo stogui pastatyti reikėjo 3000 tonų plieno. 32 santvaros, sveriančios 100 tonų, sulaiko didžiulę struktūrą. Kitas faktas, dėl kurio „Sfera“ yra tokia unikali, yra vaizdų vidus ir išorė. 1,2 milijono ledo ritulio ritulio dydžio LED mazgai rodo 16K vaizdus, kad apakintų 18 000 svečių, sėdinčių viduje. Tačiau paviršius už apakinančio kupolo taip pat yra savo LED ekranai.

Tai leidžia „Sphere“ pakeisti vaizdus su sezonais ir ypatingomis progomis. Vieną naktį tai atrodo kaip Marsas, kitą naktį jis gali į Mėnulį. Įsivaizduokite milžinišką sniego gaublį dykumoje per Kalėdas arba milžinišką moliūgą Helovyne. Galbūt milžiniški akies obuolių bendraamžiai tau, važiuojantys greitkeliu. Kai kurie žmonės bijojo, kad sferos vaizdai sukels eismo įvykius.
Bet su bazilijonu mirksinčiomis neoninėmis lemputėmis ant juostos, kas yra dar vienas milžiniškas šviesos liepsnos dykumoje?
Griaustinio kupolas
Naudodamas visas naujausias ir geriausias vaizdo gavimo technologijas, „Sphere“ garsas turi sekti pavyzdžiu. Mes visi buvome „Cineplex“ su griausmingu erdviniu garsu. Mes matėme milžiniškus ekranus IMAX. Tačiau Sfera juos visus gėdina.

Didžiausias pasaulyje kupolas taip pat pasižymi didžiausiu pasaulyje garsiakalbių masyvu. 1 586 garsiakalbiai bombarduoja bombarduojamą garsą visoje sferoje. Dėka Holoplot X1 matricos garsiakalbių masyvo, kiekvienas auditorijos narys patiria tą pačią garso kokybę. Jie tai įgyvendina naudodamiesi spinduliuotės formavimo ir bangos lauko sintezės technologija. Garsiakalbiai už ekrano, ant kupolo viršaus, po grindimis, ir už jūsų visi tiesiogiai tiksliai nukreipti į ausis.
Ir tada yra sėdimos vietos. Sferoje yra haptic sėdimos vietos, kad būtų tikrai nepaprasta svaiginanti patirtis. Itin žemas dažnio garso bangos užsidega per grindis ir sėdynes. Jūs tiesiogine prasme pajusite, kaip per jūsų kūną klesti garso bangos. Kai drambliai Darreno Aronofskio atvirukai iš Žemės „Thunder“ per „Thunder“, norėsite pasinerti iš kelio.
Sferos debiutinis šou
Menininkų rezidencijos Las Vegase nėra nieko naujo. Nuo Elvio iki Sinatros ir Celine Dion iki Britney Spears, hitai tiesiog atėjo. Taigi, tikroje duoklėje Las Vegaso rezidencijai, „Sphere“ atidaryta 2023 m. Rugsėjo 29 d. Su U2 rezidentūra, vadinama U2: UV – „Achtung Baby Live“. U2 rezidencija truko 40 parodų nuo 2023 m. Rugsėjo 29 d. Iki 2024 m. Kovo 2 d. Būgnininkas Larry Mullenas jaunesnysis su grupe neatsilikė dėl pasveikimo po operacijos. Tai buvo pirmas kartas per jų 40 metų karjerą, kai jų būgnininkas nebuvo. Būgnininkas Bramas van den Bergas perėjo į odą visą rezidentūros laiką.

U2: UV rodė visą jų albumo „Achtung Baby“ dainą kartu su kitais monumentaliais hitais iš grupės repertuaro. Daugelis menininkų ir inžinierių prisidėjo prie projekto, kad užfiksuotų albumo „Electro-pop“ pojūtį. Zoologijos sodo televizijos turas atnešė „Achtung Baby“ į sceną daugialypės terpės spektaklyje „Epic Profess“. Pilvo šokėjai vingiavo mirksiais vaizdo įrašais ir apšvietimo efektai apakino minias. Virš scenos pakabintas Rytų vokiečių „Trabant“ automatinis automobilis sugrius crescendo tinkamu momentu.
Scenos nustatymas

Techniniai „Zoo TV Extravaganza“ aspektai buvo puikūs rutulys. U2 įsipareigojimas stumti pramogų voką, suderintą su aukštųjų technologijų sritimi. Rezultatas yra vienas didžiausių kada nors sukurtų tiesioginių pasirodymų. Bet tai buvo ilga kelionė į kalną.
U2 ilgamečiuose bendradarbiuose paragino sukurti savo sferos šou. Ankstyvasis prodiuseris Brianas Eno prisidėjo prie scenos dizaino. Jis pasiskolino iš savo meno kūrinio „Turntable“, kad suprojektuotų scenos įrašo grotuvo patefono formą. „U2“ garso inžinierius Joe O’Herlihy pirmiausia turėjo klausytis naujos „Sphere“ garso sistemos. Jis buvo taip sužavėtas garso sistemos, kad jis pasakė Bono ir „Edge“, kad jie turėjo būti pirmoji grupė, grojanti sferą.
Vizualiųjų menų ir vaizdo specialistai turėjo plėtoti U2 pasirodymą, kol vis dar buvo kuriama „Sphere“. Ilgametis produkcijos dizaineris Willie Williamsas manė, kad rezidencija iš pradžių buvo baisi idėja. Sukurti naują patirtį, kurioje vis dar statoma vieta, geriausiu atveju buvo sudėtinga. Naująsias technologijas reikės išbandyti ir puikiai suderinti su tiesioginės scenos šou. Vėliau Williamsas priėmė iššūkį sakydamas, kad tai buvo tarsi „didžiausio meno projekto rengimas mūsų rūšies istorijoje, vykdant trijų kojų kliūčių ruožą“.
Sfera kaip drobė

Tikras menininkas daro bet kurią erdvę drobe. Nuo kvadratinių baltų rėmų iki koplyčios lubų, jokia erdvė nėra apsaugota nuo pagražinimo. Tačiau „Sferos kupolo“ struktūra pasirodė sudėtinga visiems dalyviams. Garso inžinieriai tiksliai sureguliavo garsiakalbius, kad būtų maksimalus efektas. Vizualieji menininkai ruošėsi naudoti kupolo paviršių kaip judančią, morfuojančią drobę U2 šou. Daulingo užduotis: sukurkite vaizdus ir vaizdinius efektus, kurie papildė tiesioginį pasirodymą, neišstumdami dėmesio į auditoriją.
Gamybos dizaineris Willie Williamsas atrado didelį meninį proveržį sferoje. Be hiperrealaus vaizdo įrašų, paprasti modeliai ir vaizdai taip pat padarė stebuklus. Kadangi kupolas neturi kampų kaip atskaitos rėmo, drobė atgyja su galimybėmis.
Gimė tema
Netrukus vaizduojamieji menininkai prisidėjo prie bendros laidos temos, kuri pamažu vystėsi kartu su kūrybiniu procesu. Bono susisiekė su menininku Es Devlinu. Remdamasis savo 2022 m. Meno instaliacija „Grįžk namo dar kartą“ Londone, ji pritaikė nykstančios rūšies temą Nevados dykumoje. Naujojoje sferos seka U2 laidoje „Nevada Ark“ pasižymi 26 iš nykstančių valstybės rūšių.
Pramoninė šviesa ir „Magic“ sukūrė kompiuteriu sukurtą Las Vegaso panoramą, kad galėtų projektuoti „Sphere“ interjere. Vienu pasirodymo momentu, atrodo, „dingsta“, kad „išnyksta“ į didžiulį vaizdą į Las Vegaso panoramą. Netrukus jis pamažu ėmė žeminti ir dekonstruoti, vienas pastatas vienu metu. Netrukus liko tik tuščia dykuma.
Kartu su apakinančiais Elviso Presley ir 50 -ųjų Amerikos vaizdais paaiškėjo tema. „Nevada Ark“ ir dekonstruota Vegaso seka pridėjo prieštaringą ryšį tarp vartotojiškumo ir klimato pokyčių. „Edge“ teigė, kad grupė iš anksto nenusprendė šia tema. Tai išsivystė iš kūrybinio proceso.

Pramogų istorijos kūrimas

„U2“ rezidencija „Sphere“ uždirbo 244 478 903 USD iš 662 532 bilietų pardavimo. Tai tapo ketvirta aukščiausia visų laikų koncertų rezidentūra.
Sfera ir toliau siūlo gyvybingus ir apakinančius šou. Galite patirti mąstymo teatro spektaklius ir nuolatinius tiesioginius koncertus. O su „Sphere“ „Hi-Tech Smorgasbord“ vaizdais, ritmais ir drebančiomis sėdynėmis, pasirodymas turi tęstis. Ir tai daro.